Niebieskie Pudełko Przedszkole Nauka i zabawa Gry i zabawy Rozwój i nauka poprzez zabawę dziecka

Rozwój i nauka poprzez zabawę dziecka

Zabawa jest najważniejszą działalnością dziecka w wieku przedszkolnym. Jak w soczewce dzięki niej możesz obserwować emocjonalny, społeczny, intelektualny i fizyczny rozwój dziecka.
Zabawy stanowią dobrą podstawę do kształtowania satysfakcjonujących wychowawczych relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicami.
Dorosły powinien pamiętać, że bawienie się ma wiele różnych postaci. Bawić się z dzieckiem można podczas wykonywania własnej pracy w domu, podczas podróży, stojąc w korku ulicznym, w supermarkecie na zakupach. Jedyne, czego potrzebujemy, to chęć do dobrego wykorzystania okazji, aby kształtować dziecko wrażliwe i myślące samodzielnie, chętnie wchodzące w relacje z dorosłymi, którzy chcą je czegoś nauczyć.
Warto zastanowić się nad przyjęciem zasady:

Bawimy się 1 godzinę dziennie – codziennie!

Nie tylko podczas tzw. czasu podłogowego, kiedy wspólnie siedzimy na dywanie, gramy w gry planszowe, rozmawiamy, turlamy się, ale też: podczas wspólnej kolacji, wspólnego przygotowywania posiłków, wspólnego sprzątania domu. Stosownie do rytmu dnia, naszej energii i potrzeb dzieci – przyjmijmy godzinę zabawy z dzieckiem jako zasadę organizowania wspólnego czasu, której celem jest wspólne zaangażowanie i podtrzymywanie dobrego nastroju.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki