W przypadku ciąży przebiegającej bez powikłań nie ma przeciwwskazań do odbywania stosunków seksualnych. Oczywiście w miarę zaawansowania ciąży konieczna bywa zmiana pozycji.

U wielu kobiet w I trymestrze może zmniejszyć się zainteresowanie seksem w związku z niepokojem o stan ciąży i typowymi w tym okresie dolegliwościami (nudności, wymioty, bolesność piersi).

W II trymestrze zwykle zainteresowanie seksem jest większe, choć często nie tak duże jak przed ciążą. Pod koniec ciąży potrzeby seksualne zwykle maleją. Cztery do sześciu tygodni przed porodem należy zaniechać współżycia z powodu zwiększonego ryzyka infekcji.

Stosunki seksualne są zabronione w przypadku zagrożenia ciąży poronieniem, porodem przedwczesnym, przy odpływaniu płynu owodniowego, przy łożysku przodującym, jakichkolwiek krwawieniach z dróg rodnych.
U niektórych par występuje niechęć do współżycia w okresie ciąży. Nie trzeba robić z tego problemu. Nie wyklucza to przecież innych form okazywania czułości. Często ważna jest bliskość i pieszczoty drugiej osoby. Kobiety ciężarne bardzo potrzebują czułości i szczególnego zainteresowania partnera.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Imiona