Niebieskie Pudełko Przedszkole Dieta i żywienie Zdrowa dieta Zdrowy fast food dla Twojego dziecka?

Zdrowy fast food dla Twojego dziecka?

Każdy, komu zdarzyło się szukać w pośpiechu czegoś do zjedzenia ze swoją pociechą, docenia na pewno ideę zdrowych fast foodów. To nie tylko szybkie, ale także pożywne dania. Dzieci kochają fast foody, a tym razem możesz przestać obawiać się o ich zdrowie.

Może sushi?

Każde dziecko jest z natury ciekawe świata. Warto spróbować wybrać się z nim na poszukiwanie nowych smaków. Dobrym azymutem może okazać się Azja, tym bardziej, że specjałów tej kuchni można spróbować właściwie pod każdą szerokością geograficzną.
Jedzenie azjatyckie jest nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe, co podkreślają jego znawcy i miłośnicy. Każdy składnik dania ma określone właściwości. My, Europejczycy, często o tym zapominamy, koncentrując się wyłącznie na smaku. Natomiast Azjaci aktywnie korzystają z tej wiedzy. I tak na przykład ocet ryżowy pomaga oczyszczać organizm. Warto o tym pomyśleć przy wyborze restauracji, w której zjemy obiad ze swoim dzieckiem.
Należy pamiętać, że najmłodsi zwracają uwagę na nasze reakcje, więc, jeśli nie smakuje nam sushi, lepiej nie jeść go w ich towarzystwie, żeby ich nie zniechęcać.

Bary sałatkowe

Od niedawna, w odpowiedzi na trend szybkich posiłków, modne stało się zdrowe jedzenie. Powstało wiele sklepów z ekologiczną żywnością i mnóstwo barów oferujących kanapki, sałatki, dania dla wegetarian i wegan. Popularne stały się potrawy na przykład z soi, ciecierzycy i bobu, które stanowią doskonałą alternatywę dla hot-dogów i hamburgerów. Dobrze jest przyzwyczajać dziecko do dbałości o swoje zdrowie już od najwcześniejszych lat, w czym na pewno pomoże zabieranie je w takie miejsca.
Ale, żeby zjeść wysokiej jakości sałatkę czy kanapkę, nie trzeba szukać barów tego typu. Coraz częściej restauracje i pizzerie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i poszerzają swoją ofertę o zdrowy fast food. Jednym z takich lokali jest Gruby Benek w Szczecinie, który specjalizuje się w wielu rodzajach pizzy, ale proponuje także sałatki: z kurczakiem, tuńczykiem, paluszkami krabowymi i grecką, a także wiele doskonale skomponowanych kanapek.

Na szczęście szybkie jedzenie nie zawsze znaczy niezdrowe. Wystarczy poszukać miejsc, które dbają o to, by wzbogacać swoją ofertę o wartościowe dania. Niektóre lokale serwują także mniejsze porcje dostosowane do potrzeb dzieci, co powinno tylko zachęcić do odwiedzania ich w towarzystwie najmłodszych.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki