8 rad na siódmy miesiąc życia dziecka

dziecko w 7 miesiącu życia

W siódmym miesiącu życia niemowlę robi się coraz bardziej ciekawskie. Zobacz jak możesz poszerzać jego horyzonty, stymulując rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny.

Siedmiomiesięczne dziecko robi się coraz bardziej niezależne i coraz mocniej pociąga je to, co jest wokół. To zdecydowanie zdrowa i dobra tendencja, którą należy aktywnie wspierać!

7 miesiąc dziecka – porady

Szczęśliwe siedmiomiesięczne niemowlę bawiące się w domu
  1. Pomagaj maluchowi poznawać świat. Nosząc go na rękach po domu, u babci czy w parku, pokazuj mu z bliska jak najwięcej przedmiotów i opowiadaj o nich. Jeśli dziecko wykazuje szczególne zainteresowanie danym przedmiotem pozwól mu spędzić więcej czasu na oglądaniu czy dotykaniu – z zachowanie racjonalnych zasad bezpieczeństwa.
  2. Kontynuuj „paluszkowe zabawy”, czytanie, recytowanie wierszyków. Teraz maluch ożywi się przy zabawie w chowanego. Znana wszystkim zabawa w „a kuku” dostarcza dzieciom wiele radości. Zacznij od nakrywania bobasa pieluszką i pozwalaj mu na ściągnięcie jej z głowy. Sama także zasłaniaj swoją twarz chusteczką. Niech maluch z radością ją odsłania.  To bardzo ważny krok, aby niemowlę uświadomiło sobie, że rzeczy nie znikają, tylko dlatego, że ich nie widzimy.
  3. Pozwól maluchowi przeglądać się w lustrze. Róbcie razem różne śmieszne minki.
  4. Sadzaj często malucha na swoich kolanach, bawiąc się w stukającego kopytami konika, pędzące sanie albo może jadący po wyboistej polnej drodze samochód.  To dobre ćwiczenie mięśni tułowia.
  5. Czytaj i opowiadaj książeczki – to zajęcie, które bawi przez długie lata. Proste książeczki dla niemowląt mogą być również doskonałą zabawką rozwijającą zdolności motoryczne.
  6. Korzystajcie z uroków wody. Nie tylko w kąpieli, ale także w ciągu dnia, pozwól maluchowi wyławiać z wody grzechotki i gryzaki, nawet jeśli będzie to wymagać trochę sprzątania. W ten sposób rozwija się koordynacja oko-ręka, ale także sympatia do chlupania się.
  7. Bawcie się dmuchaną piłką. Turlajcie ją do siebie, a gdy dziecko będzie miało ochotę, niech próbuje się na nią kłaść czy wdrapywać. To idealna gimnastyka dla całego ciała.
  8. Reaguj na wszystkie „komunikaty” swojego dziecka – na zaczepki do rozmowy i zabawy, ale także na płacz. W ten sposób maluch przekazuje Ci różne informacje –  może jest głodny lub chce żebyś go przytuliła, może po prostu chce coś possać dla uspokojenia, a może najzwyczajniej w świecie się nudzi. Czasem jest zmęczony trudami całego dnia. Płaczem reaguje także wtedy, kiedy go coś boli, kiedy jest mu smutno, lub nie może zasnąć. Nie należy uciszać malucha za wszelką cenę! Pocieszanie to przecież nie to samo co uciszanie. Aby pomóc swojemu dziecku możesz wykorzystać delikatny masaż ciałka, łagodne kołysanie, zdjęcie pieluchy maluchowi, wspólną kąpiel w ciepłej wodzie albo spacer.

 

 

 

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz mały Rahimek zaczął się przemieszczać, bawi się paluszakami pacynkami i klockami ciekawią go kapcie zostawione na podłodze otwierające się szuflady kuchenne. Lubi tez zabawy z poduszka i kocykiem. Zrobił się bardzo żywotny, potrafi z kuchni czołgać się do łazienki. A największa frajdę sprawia mu koszyk z klamerkami …

Advertisement

Pakiety

Będę Mamą Skarb Malucha Ja i moje maleństwo

Placówki