Strona główna » Dlaczego foteliki samochodowe do jazdy tyłem są najbezpieczniejsze?

Artykuł sponsorowany

Dlaczego foteliki samochodowe do jazdy tyłem są najbezpieczniejsze?

Przewożenie dzieci w aucie to ogromna odpowiedzialność. Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego jest podstawowym warunkiem bezpieczeństwa małego pasażera. Dowiedz się, dlaczego powinien on być skierowany do tyłu!

W zgodnej opinii pediatrów i naukowców dziecko powinno w aucie zajmować pozycję plecami do kierunku jazdy, tak długo jak to możliwe, minimalnie do 15 miesiąca życia malucha. Teza ta wynika z wieloletnich obserwacji i przeprowadzonych crash-testów, które jednoznacznie dowodzą, że w przypadku kolizji pozycja tylna minimalizuje potencjalne ryzyko urazów. Przede wszystkim wskazuje się, że:

 • przy zderzeniu przednim dziecko siedzące tyłem ma zagwarantowane optymalne wsparcie na głowy, szyi i kręgosłupa;
 • gdy maluch siedzi przodem do kierunku jazdy, przy zderzeniu zostanie wypchnięty do przodu – jego głowa ulegnie gwałtownemu odchyleniu, które może uszkodzić kręgi szyjne;
 • wciskający się w ciało pas w przypadku pozycji przodem do kierunku jazdy może spowodować uszkodzenie organów wewnętrznych.

Jak więc wybrać idealny fotelik do jazdy tyłem? Podpowiadamy, które modele spełniają wymagania najbardziej wymagających rodziców i zapewnią dziecku bezpieczeństwo i wygodę w każdych okolicznościach.

Bezpieczne foteliki samochodowe dla niemowląt

Najmłodsze dzieci chętnie przewozimy w fotelikach typu „łupina” o zaokrąglonym kształcie i ergonomicznym uchwycie do łatwego przenoszenia maluszka. Foteliki samochodowe BeSafe iZi Go Modular X1 to seria zaprojektowana z myślą o optymalnym bezpieczeństwie niemowlęcia i komforcie rodziców. Nowatorski pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber™ umieszczony w bocznej obudowie zapewnia ciału maksymalną ochronę, absorbując uderzenie w razie bocznej kolizji. Dodatkowo foteliki wyposażone zostały w udoskonalony system ochrony bocznej (SIP+) oraz specjalną wkładkę dla noworodka Newborn Hugger™. Ta ostatnia umożliwia Ci przewożenie maluszka w aucie już od pierwszego dnia jego życia w optymalnym dla niedojrzałego jeszcze kręgosłupa odchyleniu i zapewnia dodatkową stabilizację boczną. Wkładka przeciwdziała opadaniu główki i sprawia, że niemowlę jest wygodnie otulone.

 

 

Foteliki BeSafe iZi Go Modular X1 mogą być wykorzystywane do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 75 cm lub wieku 12 miesięcy. Montaż w aucie odbywa się za pomocą jednego kliknięcia, a specjalny system magnesów ułatwia umiejscawianie pociechy w siedzisku. Foteliki mogą być wykorzystywane ze stelażami wózka dla łatwiejszego poruszania się po mieście. Modele wyposażono również w elastyczną osłonę przeciwsłoneczną na poziomie UPF 50+.

Zalety fotelika obrotowego

O krok dalej w technologicznym zaawansowaniu znajduje się fotelik samochodowy obrotowy BeSafe iZi Twist (dla dzieci od 6 miesięcy do 4 lat, od 61 do 105 cm wzrostu). Dzięki możliwości obrotu fotelika na boki umieszczenie dziecka w foteliku jest dużo wygodniejsze. Fotelik wyposażony jest we wkładkę dla noworodka Newborn Hugger™ oraz zapewniający dodatkową ochronę moduł niemowlęcy Baby Shell™, może być wykorzystywany od dnia urodzin do czwartego roku życia – zawsze w bezpiecznej pozycji do tyłu! Innowacją w konstrukcji fotelika jest mechanizm umożliwiający płynny obrót siedziska w kierunku drzwi, co wyraźnie ułatwia wkładanie i wyjmowanie maluszka, jak również zapinanie pasów bezpieczeństwa.

 

 

Wielkim atutem fotelików BeSafe iZi Twist jest również unikalna technologia instalacji Universal Level Technology™. Ta wyjątkowa technologia rozwiązuje częsty problem – ostry kąt nachylenia kanapy samochodu. Technologia Universal Level Technology™ umożliwia prawidłowe, poziome ustawienie fotelika niezależnie od kąta nachylenia kanapy w samochodzie. W połączeniu z czterostopniowym poziomem regulacji system ten zapewnia dziecku bezpieczeństwo w przypadku zderzenia przy jednoczesnym komforcie i optymalnej ergonomii na co dzień.

 

 

Fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem!

Zmorą wielu rodziców jest konieczność wymieniania fotelika na nowy, większy. Problem ten rozwiązuje absolutnie rewolucyjny i innowacyjny w swojej koncepcji Fotelik samochodowy BeSafe Stretch.

 

 

Przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia do wieku nawet 7 lat – precyzyjniej zaś dla przedziału wzrostowego od 61 do 125 cm! Jak to możliwe? Wyjątkowo lekka i przestronna konstrukcja umożliwia stopniowe usuwanie poduszek, ustawianie ramy w jednej z pięciu pozycji oraz wyciąganie zagłówka w 10-stopniowym systemie regulacji. W rezultacie dziecko ma zawsze wystarczająco dużo miejsca na nogi (nawet 26 cm), a i fotel z przodu można ustawić w komfortowej pozycji.

Innowacyjny fotelik BeSafe Stretch sprawia, że Twoja pociecha aż do wieku szkolnego zajmuje w aucie najbezpieczniejszą pozycję – tyłem do kierunku jazdy. O zdrowie dziecka w razie kolizji czołowej dba również innowacyjna rama Exo, która absorbuje siły po uderzeniu i do minimum redukuje ryzyko urazów kręgosłupa. W przypadku zderzenia bocznego mały pasażer chroniony jest dodatkowo dzięki specjalnej funkcji SIP+. Ochrona boczna SIP+ pochłania energię i zmniejsza obciążenie szyi i głowy dziecka nawet o dodatkowe 20% w przypadku zderzenia bocznego. Niezawodność fotelika została potwierdzona w surowym szwedzkim teście zderzeniowym Test Plus.

 

 

Fotelik instaluje się na pasie bezpieczeństwa samochodu, więc posiadanie systemu ISOfix nie jest wymagane. Sam montaż jest bajecznie prosty, a jednocześnie gwarantuje pełną stabilizację siedziska. Niezwykłą zaletą modelu BeSafe Stretch jest również trwałość – fotelik użytkować można nawet przez 15 lat, co oznacza, że skorzysta z niego kilkoro dzieci. To ważny argument, dla wszystkich, którym na sercu leży ochrona środowiska!

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki