Strona główna » Jakie wybrać nosidełko? Analiza produktów.

Jakie wybrać nosidełko? Analiza produktów.

nosidełko

Coraz większa część rodziców docenia praktyczność nosidełek dla dzieci. W przeciwieństwie do wózka umożliwiają nam one swobodę ruchu w każdym terenie i nieocenioną bliskość z maleństwem.

Nosidełka nie są jednak tanie, więc wyborowi zawsze towarzyszą dziesiątki pytań i wątpliwości. Czy wybrać renomowaną markę, ale zapłacić więcej? Czy może zaufać opiniom znajomych? Niektórzy największą wagę przykładają do atestów lub recenzji na popularnych blogach parentingowych; dla innych liczy się przede wszystkim design. Optymalne nosidełko prawdopodobnie może mieć więc wiele różnych postaci, które zależą od osobistych preferencji i warunków fizycznych – mamy czy taty oraz dziecka. Na szczęście, współczesny wybór jest naprawdę szeroki…

Kilka dobrych zasad

Zanim pomyślimy o nosidełku dla dziecka, upewnijmy się, że jest ono na nie gotowe. Większość ekspertów do 3, a nawet 6 miesiąca życia, poleca korzystać raczej z chust, które zapewniają większości maluszkom lepszą pozycję. Niemniej jednak sporo producentów nosidełek oferuje specjalne wkładki dla najmłodszych, którym można, ale nie trzeba ufać. Praktyka ulicy pokazuje bowiem, że sporo rodziców umieszcza zbyt małe dzieci w nieprawidłowy sposób w nosidełkach, co prowadzić może do zaburzeń postawy, zwłaszcza dysplazji stawów. Ogólnie rzecz biorąc, nosidełka są bezpieczne dla dzieci umiejących już samodzielnie usiąść!

Drugą sprawą jest aspekt praktyczny. Jeśli dużo chodzisz, zwłaszcza w przyrodzie, to nosidełko może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak prowadzisz typowo miejski tryb życia, a twój urlop macierzyński wypełniają spacery do sklepu czy jeżdżenie na rolkach; nowoczesny wózek może z powodzeniem wystarczyć. Nosidełka nie są również polecane kobietom z poważnymi wadami kręgosłupa, zaawansowanymi żylakami lub problemami ze stanami kolanowymi.

Analiza nosidełek

Porównując rozmaite rankingi sklepów internetowych, portali oraz bloggerów, łatwo zauważyć, że do grona najbardziej lubianych i popularnych modeli nosidełek zalicza się kilka produktów, z których każdy ma swoje wady i zalety, ale pozostaje na pewno rozsądnym wyborem.

Instagram
Tagi:

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki