Owsica to jedna z najczęściej występujących chorób pasożytniczych. Najbardziej narażone na wystąpienie owsicy są dzieci w wieku przedszkolnym. Zakazić się owsicą można, jedząc niemyte owoce lub warzywa, na których znajdują się jaja tego pasożyta.

Objawami owsicy jest swędzenie w okolicy odbytu, a u dziewczynek – sromu i pochwy, zaczerwieniona skóra wokół odbytu, nerwowość i rozdrażnienie, osłabienie, brak apetytu, nudności i bóle brzucha. Konieczna jest wizyta u lekarza – wszystkie leki na owsicę są przepisywane na receptę.

Warto wspomóc leczenie dietą – podawać produkty bogate w błonnik, jak kasze, ciemny chleb, warzywa. Dobrze działa czosnek, kiszona kapusta, sok z czerwonych buraków, a także domowa pasta ze zmielonych pestek dyni z miodem.

Aby uchronić się przed owsicą, pilnuj, by dziecko nie wsadzało rąk do buzi, szczególnie poza domem, nie jadło brudnymi rękami i nigdy nie pozwalaj na jedzenie niemytych warzyw i owoców.

Tagi: , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dzieciom od 2 roku życia można podawać Pyrantelum medana. ma morelkowy smak i jest bez recepty jako jedyny lek przeciwpasożytniczy na rynku

owsica u dziecka to nie lada problem i wyzwanie dla rodziców i otoczenia gdyż leczenie musi objąć nie tylko oosbę zakażoną, ale i środowisko, w którym przebywa (dom), nie wspominając o szkole, gdzie nauczyciel powinien zostać poinformowany o chorobie.my leczyliśmy się lekiem bez recepty Pyrantelum medana. Pomógł już po 3 tygodniach kuracji.polecam!

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki