Strona główna » Aby małe dziecko spało spokojnie i bezpiecznie

ARTYKUŁ PARTNERA

Aby małe dziecko spało spokojnie i bezpiecznie

Zdrowy i spokojny sen malucha to podstawa prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia przez dzień, a także wytchnienia dla rodziców. Australijska marka Love to Dream jako cel obrała sobie stworzenie dzieciom najlepszych warunków do odpoczynku.

Sen jest potrzebą fizjologiczną, ale niemowlętom nie zawsze przychodzi tak łatwo, jak byśmy sobie tego życzyli. Na dodatek pediatrzy alarmują, że na całym świecie wciąż odnotowuje się przypadki nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS), której winne mogą być nieprawidłowe warunki snu. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko, pomagając jednocześnie dziecku przesypiać całego noce? Marka Love to Dream postanowiła skupić się na naturalnych potrzebach maluszka, łącząc wyniki badań naukowych z zaawansowaną technologią, która gwarantuje niemowlętom bezpieczeństwo i komfort.

Dla najmłodszych otulacze!

W ofercie Love to Dream znajdziemy produkty wspierające sen małego dziecka podzielone na trzy etapy wiekowe. Pierwszy z nich dotyczy maluszków od narodzin po czwarty miesiąc życia i skupia się na zapewnieniu bobasowi warunków wspomagających samouspokojenie. W tym celu opracowano rewolucyjne otulacze SWADDLE UP, które mają zapewnić dziecku nie tylko bezpieczną pozycję na pleckach, ale także poczucie ukojenia związane ze wspomnieniem okresu przebywania w łonie matki. W przeciwieństwie do tradycyjnych rożków i becików, które unieruchamiają rączki malucha wzdłuż jego tułowia, otulacze Love to Dream skłaniają raczej do utrzymywania ich w górze, po obu stronach główki.

 

 

 

 

 

To tak naprawdę bardziej naturalna pozycja, którą noworodek chętnie przyjmuje sam, a która ogranicza występowanie podczas snu odruchu Moro, będącego reakcją np. na hałasy w otoczeniu. Instynktowne wyrzucanie rączek w górę powoduje stres i wybudzanie, dlatego otulacz SWADDLE UP chroni przed nagłymi reakcjami, zapewniając ciepło i przyjemną przytulność. Co zaś najważniejsze, cztery rozmiary otulaczy pozwalają wybrać idealny model dla naszego maluszka, w zależności od jego wagi.

Zobacz opinie mam po testowaniu otulaczy Love To Dream

Uczymy się dobrego snu

Dzieci w wieku 3-12 miesięcy mogą korzystać z produktów drugiego etapu przejściowego, który naturalnie wspomaga ewolucję niemowlęcia. Tutaj proponuje się nieco inny typ otulaczy zwanych TRANSITION BAGS, które mają powoli przygotować maluszka na spanie w śpiworku z wolnymi rączkami. Zgodnie z zaleceniami pediatrów, dzieci, które zaczynają próbować samodzielnego obracania się w łóżeczku, nie należy już bowiem otulać, aby nie krępować ich ruchów. Wówczas z przejściowych otulaczy odpinamy najpierw jedno, a potem drugie skrzydełko, ułatwiając niemowlęciu stopniową zmianę pozycji w łóżeczku. Tutaj również mamy do wyboru różne rozmiary dla dzieci od 6 do 14 kilogramów!

Alternatywnie można maluszkowi sprawić przejściową piżamkę TRANSITION SUIT, której rękawki i nogawki zaprojektowane zostały tak, aby wspomagać samodzielne wyciszenie i łatwe usypianie. Górna część rozpinanej na zamek piżamki przyjemnie otula tułów maluszka, zaś z boków znajdują się odpinane skrzydełka, które można łatwo zastąpić rękawkami. Początkowo niemowlę śpi więc smacznie z rączkami w górze, a gdy zacznie być bardziej ruchliwe, dostaje pełną swobodę ruchów.

Piżamki i śpiworki dla starszych dzieci

Od szóstego miesiąca życia maluchy mogą już przejść do trzeciego etapu samodzielnego snu. Na ten okres marka Love To Dream proponuje śpiworki na wygodnych szerokich ramiączkach z obszerną przestrzenią na nóżki. Jako alternatywa dla tradycyjnych kocyków pozwalają one maluchom swobodnie obracać się w czasie snu, bez odkrywania się jednak. Pod spód wystarczy włożyć lekkie śpioszki czy bawełnianą koszulkę. Długi zamek błyskawiczny pozwoli w razie potrzeby łatwo zmienić pieluszkę bez wybudzania malucha.

Dzieci od pół roku do czterech lat można też zaopatrzyć na noc w piżamki Love To Dream mające postać ciepłego śpiworka z nogawkami. Pociecha ma podczas snu zagwarantowaną wygodę i ciepło bez konieczności dodatkowego nakrycia, ale w każdej chwili może samodzielnie przydreptać za rodzicami. Specjalne antypoślizgowe kropki na stopach zapobiegną ewentualnym upadkom. To wygodne okrycie nie tylko zapewni spokoje noce, ale sprawdzi się także w chłodniejsze poranki.

 

 

Idealna temperatura i maksimum bezpieczeństwa

Otulacze, śpiworki i piżamki marki Love To Dream mają zastępować tradycyjne kocyki, które nie dość, że nie pozostają długo na swoim miejscu, to jeszcze zwiększają ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Co więcej, wielu rodzicom problem sprawia takie dobranie piżamy i kocyka, aby maluchowi nie było w nocy za ciepło ani za zimno. Przypomnijmy, że zbyt wysoka temperatura to nie tylko pocenie się, wysypki i trudności ze snem, ale także kolejny czynniki ryzyka SIDS, podczas gdy zbyt chłodne noce mogą sprzyjać przeziębieniom.

Aby ułatwić rodzicom wybór, wszystkie produkty Love to Dream dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz stopniach przepuszczalności termicznej określanej za pomocą skali TOG. I tak na przykład na upalne, letnie noce wybieramy piżamki z TOG 0.2, zaś przy temperaturze w sypialni na poziomie 18 stopni C preferowane są śpiworki ze wskaźnikiem TOG 2.5. Trudno jest przecenić błogość świadomości, że nasze dziecko ma w nocy idealne warunki do snu!

 

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki