Gdy dziecko poplami dywan…

Podczas zabawy z dzieckiem zawsze może zdarzyć się wypadek, w wyniku którego czerwone wino z kieliszka, czekolada czy ketchup znajdą się na dywanie, tworząc nieestetyczne plamy. Jak się ich później pozbyć?

Najważniejsza szybka reakcja

Sposoby usuwania plam z dywanów mogą okazać się nieskuteczne, jeśli po powstaniu plamy nic z nią nie zrobimy. Ciecz, jedzenie, czy atrament lub farba mogą wniknąć głęboko w strukturę dywanu, a później trudno będzie się pozbyć takiego zabrudzenia. Trzeba będzie użyć profesjonalnych środków do czyszczenia dywanów, np. Vanish Oxi Action, który jest skutecznym sposobem na usuwanie plam z dywanów i nie tylko.

Jeśli zauważymy, że na nasz jasny dywan ktoś wylał ketchup czy kawę, jak najszybciej zadbajmy o to, aby usunąć je z włosia dywanu. Można w tym celu posłużyć się zwykłym ręcznikiem papierowym, albo czystą, białą ściereczką bawełnianą. Dzięki temu choć część cieczy wniknie w ręcznik lub ścierkę, a nie w nasz dywan. Później zadbajmy o to, aby zaprać dywan. Metody usuwania plam z dywanów zawsze wskazują, aby rozpoczynać odplamianie od brzegów plamy, idąc w kierunku jej centrum. Czasem zwyczajne szare mydło lub płyn do mycia naczyń zmieszane z chłodną wodą potrafią zdziałać cuda.

Sposoby na trudne plamy na dywanie

Usunięcie coca-coli, atramentu czy czerwonego wina z dywanu może być kłopotliwe. Środki do czyszczenia dywanów pochodzenia naturalnego mogą jednak zdziałać cuda. Atrament z dywanu usuniemy na przykład lakierem do włosów. Wystarczy spryskać nim plamę i pozostawić do wyschnięcia, po czym delikatnie wyszczotkować ją z pomocą roztworu octu w wodzie. Coca-colę usuniemy z zastosowaniem łagodnego roztwory amoniaku, ale wpierw powinniśmy zadbać o zaabsorbowanie cieczy w ręcznik papierowy lub ściereczkę bawełnianą. W podobny sposób usuwa się plamy z kawy czy ketchupu. Plamy z wina usuwa się z dywanu absorbując alkohol w ręcznik kuchenny i wycierając plamę z zastosowaniem delikatnego roztworu octu. Na koniec każdą plamę należy wytrzeć do sucha ściereczką.

Tagi: , ,

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Bezpłatny voucher zniżkowy od Philips Avent
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Osobiście polecam firmy czyszczące dywany – serio, wychodzi niewiele więcej niż np. środki chemiczne z marketu, a przynajmniej my mamy spokój i mamy gwarancję, że wszystko nam ładnie wyczyszczą a nie, że jako tako będzie wyglądać. Od czasu do czasu nasze dywany ladują w klinice dywanów i jesteśmy mega zadowoleni z takiej opcji : )

Wino, coca cola – gratuluję poczucia humoru. Dzieci tego nie piją. Artykuł ok ale po co taki głupi tytuł?

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki