Strona główna » Mądry dzień dziecka – zabawki edukacyjne dla malucha

Mądry dzień dziecka – zabawki edukacyjne dla malucha

1 czerwca to święto, w którym chcemy obsypać dzieci powodami do radości. Zabawki są więc wyborem oczywistym, ale jak wybrać te najlepsze?

Maluchy do lat trzech traktują zabawę jako sens życia i wielką przygodę, która pozwala im odkrywać fascynujący świat dookoła. Marki Tiny Love oraz K’s Kids proponują najmniejszym dzieciom zabawki edukacyjne ułatwiające poznanie i wykorzystanie własnego potencjału w sposób bezpieczny, zrównoważony, a przede wszystkim szalenie przyjemny!

W jaki sposób zabawki edukacyjne wspierają rozwój dzieci?

Mogłoby się wydawać, że karuzela nad łóżeczko niemowlaka to tylko sposób na zajęcie maluszka i odwrócenie jego uwagi od chwilowej nieobecności mamy. Ale już na etapie 0-3 miesięcy zabawki edukacyjne aktywnie wpływają na rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny dziecka. Niemowlę wyławia więc z otoczenia dźwięki i uczy się na nie reagować, skupiając wzrok, rozpoznaje kolory, a widząc przesuwające się nad głową rozkoszne zwierzaki, próbuje wyciągnąć rączkę, obrócić główkę, chwycić…

Na każdym wiekowym etapie tych umiejętności przybywa, ale zarazem potrzeba dodatkowych bodźców, aby je odpowiednio kształtować. Opracowany przez markę K’s Kids Internetowy Doradca Rozwoju Dziecka (https://www.kskids.com/pl/advice) podpowiada rodzicom, jakie strefy rozwoju warto w danej chwili obserwować i stymulować poprzez kreatywną zabawę. I tak na przykład, w wieku 18 miesięcy dziecko powinno już poprawnie klasyfikować różne obiekty, rozumieć pojęcie rytmu i wymawiać pierwsze słowa. Interaktywne klocki typu „Połącz i Słuchaj” pozwalają doskonalić te indywidualne umiejętności, zapewniając przy tym szalenie dużo radości!

Idealne zabawki kształtujące motorykę

Rozwój fizyczny to bez wątpienia sfera, która najbardziej rzuca się nam w oczy w czasie pierwszych dwóch lat życia dziecka. Pediatrzy przypominają jednak, że każdy maluch ma swoje własne tempo owładania ruchami i zmysłami, a rodzice, zamiast porównywać i martwić się, powinni po prostu dostarczać dziecku jak najwięcej stymulującej zabawy. Maty edukacyjne dla niemowląt to, zdaniem ekspertów marki Tiny Love fantastyczny bodziec do gimnastyki – bobas motywowany jest do przewracania się z pleców na brzuszek, wyciągania rączek, unoszenia i podtrzymywania główki. Małe dłonie uczą się chwytać
i wykonywać inne precyzyjne ruchy, zaś kolorowe, grające i szeleszczące elementy maty doskonalą zmysły, które kiedyś pozwolą pociesze samodzielnie zdobywać świat.

Myślę, poznaję, tworzę, czyli rozwój psychiczny dziecka

Mądre zabawki edukacyjne to takie, które nie skupiają się jedynie na wybranym obszarze rozwojowym, ale dbają o harmonijne wzmacnianie potencjału najmłodszych. A umiejętności logiczne, artystyczne i językowe to baza, która potrzebna będzie przez całą długą drogę życia. Wesołe sortery w formie miękkich walizeczek i domków to sposób na zaznajomienie maluszka z ideą pasujących kształtów, trójwymiarowości, a nawet kolorów
i liczb. Podobne zadania z muzyczną oprawą realizują grające kostki i mówiące piłki, które mogą najmłodszych zapoznawać nawet z pierwszymi angielskimi słowami.

Kojarzenie, rozumienie proporcji i logicznych następstw oraz wyobraźnię doskonale kształtują także kolorowe klocki dające się składać na niezliczone sposoby. A niektóre zabawy, uzupełnione o figurki, stają się pierwszym światem, który maluch może zbudować sam!

Zabawki, które uczą emocji!

Trzecią ważną sferą rozwoju każdego maluszka są umiejętności społeczne, do których zalicza się komunikację, poczucie własnej wartości, emocje, inwencję twórczą itd. I tutaj zabawki edukacyjne mogą przyjść z pomocą, zachęcając dziecko do próby zrozumienia i wyrażenia swoich uczuć. Oglądając wspólnie kolorowe, miękkie książeczki przeznaczone już dla najmłodszych niemowląt, rodzice mogą wprowadzić dziecko w niuanse szczęścia, smutku, przyjaźni, miłości. Już sześciomiesięcznym malcom eksperci polecają też zabawę z lusterkiem, pozwalającą zrozumieć ludzką mimikę,
a z dziewięciomiesięcznym bobasem można bawić się w małe teatrzyki pełne prawdziwych emocji. Do odgrywania ról posłużą nam interaktywne przytulanki potrafiące mówić, ale przy tym na tyle miękkie i przytulne, że można wziąć je ze sobą do łóżeczka.

Im różnorodniej, tym lepiej!

Dziecięcy pokoik to kraina, która każdego dnia powinna otwierać przed ciekawym świata maluchem nowe drzwi. Wielofunkcyjne, edukacyjne zabawki marek K’s Kids i Tiny Love to prezenty, które nie osiądą na półkach, aby pokryć się kurzem. Każdą z nich można bowiem wykorzystać na wiele sposobów, a im starsze dziecko, tym bardziej kreatywnie będzie do zabawy podchodzić. Wysoka jakość wykonania gwarantuje przy tym bezpieczeństwo najmłodszych, jeśli tylko zastosujemy się do zaleceń wiekowych określonych przez producenta.

Podsumowując, Dzień Dziecka ma być przede wszystkim dniem uśmiechu, niespodzianek i radości, ale prezenty w postaci zabawek edukacyjnych to skarby, które pozostaną maluchom na wiele tygodni!

Zabawki marek K’d Kids oraz Tiny Love kupisz w sklepie internetowym Marko.

 

 

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki