Niebieskie Pudełko Małe dziecko Rozwój i wychowanie Pierwszy rowerek dla dziecka – jaki powinien być?

Pierwszy rowerek dla dziecka – jaki powinien być?

W życiu każdego malucha nadchodzi taka chwila, gdy bezczynne siedzenie w wózku staje się nudne. Spacerowanie na własnych nóżkach bywa jeszcze wówczas dość nużące, więc nie pozostaje nic innego jako wykorzystać magię dwóch lub trzech kółek.

Większość dzieci od najmłodszego wieku zafascynowana jest rowerami mijającymi wózek z niezwykłą lekkością i szybkością. Nie tak trudno jest więc zachęcić malucha, aby sam spróbował pedałowania, choć oczywiście pod uwagę trzeba brać przede wszystkim takie aspekty wspólnej rekreacji jak bezpieczeństwo jazdy, komfort dziecka i praktyczność dla dorosłych. Spacer nie powinien bowiem być dla nikogo udręką!

Rowerek w formie wózka

Iść na spacer tylko z rowerkiem? Maluch zmęczy się i trzeba będzie go w końcu razem z pojazdem nieść na rękach. Jeśli z kolei weźmiemy spacerówkę i rower biegowy, prędzej czy później również skończymy z niewygodnym bagażem. Stąd też rewolucyjne rozwiązanie w postaci składanych rowerków funkcjonujących jak klasyczne wózki, ale w razie potrzeby swobodnie zmieniających swoją funkcję.

Składany rowerek dziecięcy / wózek Smart Trike STR 7 8w1 przeznaczony już dla dzieci od 6 miesiąca życia, to doskonały przykład takiego kompleksowego rozwiązania spacerowego. Rowerek posiada: wygodne siedzisko, w którym można sobie łatwo uciąć drzemkę, regulowane, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, trzy koła napędzane za pomocą małych pedałów. Jednym przyciskiem można przekazać dziecku kontrolę nad pojazdem lub z powrotem ją przejąć, kierując wycieczkę w pożądanym tempie dzięki klasycznej rączce umieszczonej na wygodnej wysokości.  Sterowanie przez rodzica jest niezwykle łatwe dzięki technologii Touch Steering® – wystarczy lekki dotyk rączki dla rodzica, a kierownica intuicyjnie skręci we właściwym kierunku. Rowerek rośnie razem z dzieckiem i może być użytkowany aż do 3 lat. W późniejszym wieku dziecka, siedzisko z szelkami oraz budka może zostać demontowana. Co ważne, model ten posiada certyfikat wózka, co oznacza, że można go używać jako klasycznej „spacerówki”.

 

 

 

Postaw na wielofunkcyjność!

Składane rowerki nie tylko jednak pozwalają łatwo zmieniać sposób odbywania spaceru, ale dbają o wiele różnych praktycznych aspektów, które każdy rodzic dobrze poznał na własnej skórze. I tak na przykład Smart Trike Składany rowerek Folding Trike STR 5 7w1 z certyfikatem wózka spacerowego, z kolei wyposażony jest w dużą budkę ochronną z zabezpieczeniem UV oraz wysokiej jakości 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Częścią pojazdu jest również organizer na podręczne rzeczy, torba transportowa na rowerek oraz duża torba zakupowa, która przyda się w trakcie codziennych spacerów po mieście.

Ponadto do wszystkich rowerków Smart Trike oferowane są sympatyczne plecaczki dla dzieci w kształcie zwierzątek, które przydadzą się na wszystkie wycieczki, nie tylko te rowerowe. Można do niego spakować zabawki, przekąski i butelką z piciem.

Rowerek biegowy czy hulajnoga?

Posiadacze wózków spacerowych mogą oczywiście rozważać zakup niezależnego pojazdu dla malucha, który rwie się do samodzielnego szturmowania ścieżek spacerowych. Już piętnastomiesięczne szkraby mogą korzystać z Hulajnogi Smart Trike Scooter T1 dostępnej w zawrotnej opcji ze świecącymi kołami LED. Ten nowoczesny model wyposażony jest w siedzisko, które pozwala stopniowo nabierać pewności siebie i trenować równowagę krok po kroku. Siedzisko można potem usunąć jak dziecko skończy 2 lata. Hulajnoga rośnie razem z dzieckiem i może być używana aż do 5 lat! Wyposażona jest w antypoślizgową podstawę, gumowe rączki oraz bardzo praktyczny nożny hamulec, a dzięki opatentowanemu systemowi T-Lock pozwala rodzicom kontrolować poziom mobilności kierownicy i dostosowywać go do umiejętności dziecka.

 

 

Dwulatki mogą już z kolei spróbować swoich sił na Składanym rowerku biegowym Smart Trike, który stanowi kluczowy etap przed nauką jazdy na klasycznym rowerze. To tu bowiem najłatwiej nauczyć się równowagi i zdobyć pewność siebie potrzebną do prawdziwej cyklistyki. Pojazd posiada przy tym wygodne, nisko osadzone siedzisko, regulowaną kierownicę pokrytą miękką pianką oraz odporne na przebicie koła z pianki EVA. Gdyby tego było mało, rowerek można za pomocą jednego kliknięcia złożyć w pół i zapakować łatwo do samochodu. Pojazd dzięki regulowanej wysokości kierownicy posłuży przy tym potomstwu nawet do lat 5 i pozwoli potem gładko przesiąść się na klasyczne dwa kółka.

Atrakcyjny design – też ważny!

Wszystkie wspomniane wyżej rowerki i hulajnogi dla dzieci łączy wysoka jakość wykonania, odzwierciedlająca się zarówno w doborze materiałów, jak i precyzji wykończenia. Dzięki tym atrybutom możemy mieć pewność, że pojazd posłuży doskonale kilkorgu rodzeństwa i mimo upływu czasu będzie tak samo komfortowy i bezpieczny.

Podobnym zaufaniem można obdarzyć markę Doona LIKI, która oferuje Składany rowerek trójkołowy Doona LIKI 5w1 najbardziej prestiżowy model S5 wyposażony jest w paski przytrzymujące stopy na pedałach, a także bardzo poręczny uchwyt na kubek. Jest to wersja luksusowa o designerskich drewnianych rączkach kierownicy, którą ze względów ekonomicznych można bez problemu zastąpić prostszym modelem S1 lub S3. Najnowszy model w kolekcji, Doona LIKI 5w1 Midnight, zachwyca nowoczesnym designem i przyjemną w dotyku tapicerką z eko skóry, bardzo łatwą w czyszczeniu.

Marki Smart Trike oraz Doona stawiają więc na styl, który perfekcyjnie realizuje sportowe i miejskie trendy, kojarząc się z prestiżem i modną, minimalistyczną elegancją!

 

 

 

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne by kupić porządny rowerek. Ja kupiłam rowerek dla synka Lionelo Biegowy Arie. Okazał się bardzo dobrze i starannie wykonany, i przede wszystkim bezpieczny dla dziecka, a i wygodny. ;) Widziałam, że jest w fajnej cenie z akcesoriami na al.to

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki