Imię pochodzenia hebrajskiego. Nosił je jeden z czterech archaniołów, książę niebios, stojący na czele duchów walczących z Szatanem. „Mikael” znaczy: „któż jak Bóg”. Według bowiem tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu, wówczas św. Michał wystąpił pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: „Któż jak Bóg!”.
W Polsce, imię to jest bardzo popularne. Świadczy o tym fakt, iż pod jego wezwaniem jest ponad trzysta kościołów, a ponad dwieście miejscowości wzięło swą nazwę właśnie od Michała. Dzisiejszy Michał jest mężczyzną statecznym, obytym w wielkim świecie, bardzo kulturalnym. Obdarzony inteligencją łatwo przyciąga do siebie ludzi, chętnie służąc im radą i pomocą. Nie ma natury egoistycznej, potrzebującym oddałby ostatni grosz. Niekiedy jego dobroć wykorzystywana jest przez ludzi złych.
Ciekawy świata, lubi częste zmiany zamieszkania. Nie przywiązuje wagi do stroju i męskich gadżetów. Dobrze się czuje wykonując kilka zawodów. W sprawach zawodowych trochę chaotyczny, niektóre rzeczy po prostu go przerastają. Aby udowodnić sobie i innym swoją wartość, podejmuje się często zadań, których nie potrafi wykonać. Pomyłki jednak szybko zostają mu wybaczone, gdyż lubi ciężko pracować, nie uchyla się od odpowiedzialności i szybko się uczy. Należy do mężczyzn pewnych siebie i optymistycznie patrzy na otaczającą go rzeczywistość. Michał jest mężczyzną prorodzinnym. W zasadzie stały w uczuciach, zdarza mu się niekiedy uwikłać się w mały romans. Rzadko jednak decyduje się na założenie nowej rodziny. Troszczy się o dom, swoim dzieciom zapewnia solidne wychowanie i wykształcenie. Imieniu temu odpowiada liczba osiem, co numerologii oznacza wibrację zaangażowania oraz nadmiernej często ambicji. Imię te odpowiednie będzie dla mężczyzn urodzonych w znaku: Lwa, Ryb, Bliźniąt i Skorpionów.
Znani: Michał Żebrowski – aktor; Michał Tober – polityk; Michał Kamiński – polityk
Zarejestruj się lub zaloguj aby zapoznać się z danymi za ostatni rok.