Pleśniawki!

Oglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy

tunrida66
    Participant

Moje drogie panie, mam problem myśle, ze to pleśniewki, moja mała ma pare białych plamek przy ustach w jamie ustnej smaruje aphtinem i nie pomaga. Jest strasznie marudna, nie chce jeść ani spać. Ciągle tylko na rączkach. Naprawde juz ni mam sily do niej, nie wiem co robic.  To już trwa tydzień, u lekarza byłam i włsnie zalecil aphtin. Jutro idę poraz kolejny. Ale moze macie jakies rady i czy jej zachowanie jest spowodowane ymi plesniawkami, bo czytałam, że one są bolesne?

agnieszka2233
    Participant

Witaj! Mój synek też miał pleśniawki jak miał 3 tygodnie.Stosowałam nystacynę(antybiotyk na pleśniawki) i aftin.Po ok. 2 tygodniach po pleśniawkach nie było śladu.Najlepiej kupić w aptece jałowe gaziki, nałożyć na palec, polać lekiem i niestety ale dość mocno maleństwu ścierać je.Maluszki płaczą bo to trochę boli,ale moja pani pediatra powiedziała,że jak się będzie robiło lekko to pleśniawki będą się cały czas pojawiać.Daj małej też opisiać pieluszkę tetrową i siusiami posmaruj.Też się dziwiłam jaki mi to zaproponowała,ale pomogło. 

tunrida66
    Participant

Dzięki ;) byla dzis u lekarza ale nawet nie zwrocila uwagi na te plesniawki, tylko gardełko chore i dlatego taka marudna. Aphtinem smaruje i nadal nic. Sprobuje z siuskami, ale to jak wyzdrowieje…

Aga92
    Participant

Tak pleśniawki dla dziecka są bolesne.Samo smarowanie nic nie pomoze.Najlepiej nasaczyc kawalek pieluchy tetrowej własnie plynem aphtin i troszke mosniej potrzec plesniawke.Bo delikatnym smarowaniem one nie znikna.Moja mała też miala musialam mocniej przecierac zeby znikly.Nie kiedy nawet po jednym mocniejszym przetarciu.Plesniawki trzeba tzw."zedrzec" bo inaczej nie da rady.

Oglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4 wszystkich)

Musisz zalogować się, by odpowiedzieć w tym temacie.

Twoje korzyści z rejestracji

• Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ