barczysty lub śmiały
Imię pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego „odważny”, „śmiały”. Imię to nosił jeden z dwunastu apostołów – Juda. Przydomek Tadeusz dodano, aby podkreślić jego odwagę. Z Ewangelii wynika, że Tadeusz był bratem apostoła Jakuba Młodszego. Św. Juda uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, jest też wzywany w szczególnych potrzebach. W Polsce imię to stało się szczególnie popularne, gdy na czele pierwszego powstania przeciwko zaborcom stanął Tadeusz Kościuszko. Do popularności tego imienia przyczynił się również Adam Mickiewicz, który swój wielki epos zatytułował „Pan Tadeusz”.
Współczesny Tadeusz należy do mężczyzn dobrych, szlachetnych, inteligentnych i kulturalnych. Jest osobą wykształconą, o wielkiej wiedzy z różnych dziedzin. Imieniu temu przyporządkowana jest w numerologii wibracja liczby trzy, co oznacza, że Tadeusz jest człowiekiem dzielnym, obdarzonym dużymi siłami witalnymi, ma jak gdyby wdrukowane, że osiągnie sukces w życiu.
Cechuje go przebojowość i dynamizm. Nie spocznie, póki nie osiągnie zamierzonego celu.
Harmonijnie łączy życie rodzinne, społeczne oraz zawodowe.
W życiu zawodowym jest cenionym pracownikiem. Niezwykle sumienny, odpowiedzialny, można powierzyć mu najważniejsze zadania. Troszczy się o innych, dba o swój rozwój i o rozwój swoich podwładnych. Posiada zmysł organizacyjny oraz obdarzony jest zdolnościami przywódczymi. W uczuciach stały, bywa jednak, że na jego nieskazitelnym wizerunku pojawi się mała rysa zdrady małżeńskiej. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, Tadeusz szybko wraca skruszony na łono rodziny. Ceniony wśród bliższych i dalszych znajomych – szczególnie mężczyźni uwielbiają z nim wychodzić na późne kolacje, gdyż jest wspaniałym towarzyszem zabaw do białego rana. Wbrew pozorom Tadeusza nie da się wykorzystać, chociaż sprawia wrażenie człowieka niekiedy naiwnego i dobrodusznego. Gdy sytuacja tego wymaga potrafi być skupionym poważnym, refleksyjnym. Imię to najlepiej pasuje do mężczyzn urodzonych w znaku Strzelca, Raka, Wagi i Byka.
Znani: Tadeusz Łomnicki – jeden z najwybitniejszych aktorów polskich, reżyser; Tadeusz Kantor – reżyser teatralny; Tadeusz Nalepa – bluesman, muzyk, kompozytor, założyciel zespołów Blackout i Breakout; Tadeusz Różewicz – poeta; Tadeusz Kotarbiński – filozof
Zarejestruj się lub zaloguj aby zapoznać się z danymi za ostatni rok.