Strona główna » JAK UTRZYMAĆ CZYSTOŚĆ W DOMU, W KTÓRYM JEST NIEMOWLĘ?

JAK UTRZYMAĆ CZYSTOŚĆ W DOMU, W KTÓRYM JEST NIEMOWLĘ?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

SANYTOL
PODŁOGA

Wymaga szczególnej uwagi kiedy niemowlę raczkuje.
– Zdejmuj obuwie przed wejściem do mieszkania.
– Odkurzaj regularnie podłogę lub dywan, a jeżeli masz taką możliwość, najlepiej go wytrzep.
– Upewnij się, że podłoga w Twoim mieszkaniu jest odpowiednio zdezynfekowana, aby Twoje niemowlę mogło raczkować bez obaw. Możesz użyć do tego celu produktu Sanytol Płyn czyszczący i dezynfekujący do podłóg i innych powierzchni, który jest odpowiedni do wszystkich rodzajów.

Używaj Sprayu uniwersalnego Sanytol do zabawek twardych (postępując zgodnie z instrukcją użycia) oraz Dodatku do prania Sanytol w przypadku zabawek nadających się do prania ( m.in. pluszaki), który nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy, ale również skutecznie dezynfekuje.  Zwróć szczególną uwagę na zabawki do kąpieli.

ZABAWKI
PRZEWIJAK

Nie tylko w domu, ale szczególnie kiedy wychodzisz z domu, używaj Chusteczek czyszczących i dezynfekujących Sanytol. Zawsze możesz je zabrać ze sobą w podręcznej torbie.

Krzesełko warto czyścić po każdym użyciu. Możesz je wygodnie umyć i zdezynfekować przy użyciu Sprayu uniwersalnego Sanytol. Pamiętaj, aby po umyciu spłukać blat stolika krzesełka, który ma kontakt z żywnością.

KRZESEŁKO WIELOFUNKCYJNE
STREFA PRZYGOTOWYWANIA POSIŁKÓW

Zwróć uwagę na przykład na blat kuchenny i deski do krojenia, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków i  ograniczyć ryzyko zatruć pokarmowych. Do dezynfekcji tych miejsc zalecamy mieć zawsze pod ręką Płyn dezynfekujący i odtłuszczający do kuchni w sprayu firmy Sanytol, ponieważ eliminuje 99,9% bakterii, takich jak pałeczka okrężnicy czy Salmonella.

Myj je zawsze, gdy zamierzasz coś kroić.

PRZYBORY KUCHENNE
ŚCIERKI I GĄBKI

Weź pod uwagę, że mogą zawierać wiele zarazków, a są używane do mycia butelek do mleka i innych przyborów kuchennych.

Wymieniaj je codziennie i unikaj dotykania twarzy niemowlęcia bawełnianymi ścierkami kuchennymi, o ile nie są czyste, ponieważ mogą być pełne zarazków, które mogłyby zostać przeniesione. Możesz używać Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, podobnie jak w przypadku tekstyliów domowych (patrz poniżej).

TEKSTYLIA KUCHENNE
TEKSTYLIA DOMOWE

Zanim pojawi się niemowlę, zdezynfekuj jaśki, poduszki, pokrycia na sofę, koce itd. Szczególnie gdy będą miały bezpośrednią styczność z miejscem, w którym możemy położyć niemowlę. Bardzo ważne jest dobre przewietrzenie tych tekstyliów domowych i unikanie czyszczenia, kiedy w pobliżu jest niemowlę. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile zarazków może znajdować się na ubrankach niemowląt! Weź pod uwagę, że co chwilę ich ubranka plamią się moczem, kupą, albo zwykłym mlekiem czy jedzeniem. Takie resztki potęgują pojawianie się bakterii, a co za tym idzie, nieprzyjemnego zapachu. Do usunięcia zapachu z ubrań i utrzymania ich w czystości polecamy dodanie do każdego prania jednej dawki produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, zarówno do odzieży białej, jak i kolorowej. Dodatek do prania działa w niskich temperaturach, więc nie musisz się martwić o delikatną odzież, jaką są ubranka Twojego niemowlęcia.

Kiedy Twoje niemowlę będzie się bawić poza domem, trudniej będzie Ci uniknąć zarazków, ale możesz zabrać ze sobą Chusteczki czyszczące i dezynfekujące Sanytol w wózku dziecięcym, aby przetrzeć nimi te powierzchnie, których mogłoby dotknąć Twoje niemowlę i zmniejszyć w ten sposób możliwość jego zakażenia bakteriami. Idealnym dopełnieniem wyposażenia torby podręcznej będzie również Żel dezynfekujący do rąk Sanytol, z którego skorzystasz, nie mając możliwości umycia rąk w łazience.

DEZYNFEKCJA PÓJDZIE ZA TOBĄ WSZĘDZIE
Spray Uniwersalny Do Czyszczenia I Dezynfekcji
Dezynfekujący Dodatek Do Prania
Żel Dezynfekujący Do Rąk
Advertisement

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Pakiety

Pakiety

Placówki