W roli głównej: budowlaniec

Nie od dziś wiadomo, iż zabawa klockami konstrukcyjnymi jest uwielbiana przez dzieci, bez względu na to, ile mają lat. Wynika to z faktu, że za pomocą klocków, na podstawie znanych motywów świata rzeczywistego, dzieci mogą tworzyć swój własny świat, dowolnie go przy tym modyfikując i wcielając się w różne role. Przykładowo, bardzo atrakcyjny dla dziecka jest zawód budowlańca, głównie ze względu na wspaniałe maszyny jak koparka, wywrotka czy spychacz i wznoszone budowle. Dzięki zabawie klockami dziecko może przez chwilę stać się inżynierem i zbudować własną budowlę.

Dzieci są niesamowitymi obserwatorami, którzy potrafią dostrzec nawet najmniejsze niuanse w otaczającym je świecie. Bardzo chętnie obserwują również pracę osób dorosłych, którą następnie, podczas zabawy, przekładają na tworzone przez siebie historie. Nic więc dziwnego, iż zawód budowlańca, który dziecko ma szansę obserwować nie tylko w bajkach, ale również w rzeczywistym świecie, podczas chociażby spaceru, inspiruje dziecko do wykorzystania poznanych elementów w trakcie zabawy.

Poprzez naśladownictwo rzeczywistych motywów, dziecko może ogrywać określone role, co pozwala mu stać się zarówno scenarzystą, reżyserem, jak i aktorem w swojej historii. Dziecko jednak opiera swoją zabawę nie tylko na znanych mu schematach, ale również dodaje do nich motywy odnoszące się do jego wyobrażeń i wizji świata. Odgrywaną historię może bowiem dowolnie kształtować i modyfikować.

Klocki konstrukcyjne

Nie dziwi więc tak duża popularność klocków konstrukcyjnych, które oferują dziecku niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu swojego własnego świata, zgodnego zarówno z poznanymi schematami, jak i z indywidualnymi wyobrażeniami dziecka. Zabawa klockami konstrukcyjnymi pobudza wyobraźnię dziecka i zwiększa jego kreatywność, a jednocześnie rozwija jego zdolności manualne, koordynację ruchową i wzrokową oraz stymuluje jego ogólny rozwój.

Jak podkreśla ekspert Cobi: „Klocki konstrukcyjne umożliwiają dziecku zbudowanie jego wymarzonego świata, zgodnego z rzeczywistymi motywami, jak i z w pełni indywidualnymi wyobrażeniami. Klocki to tak naprawdę forma zabawy, która pozwala tworzyć konkretne konstrukcje zarówno na podstawie załączonej do zestawu instrukcji, jak i bez jej pomocy. Jest to więc zabawka idealna dla każdego małego konstruktora”.

Zostań budowlańcem

Niepowtarzalne możliwości konstruowania swojego świata i wcielenia się w rolę budowlańca dają zestawy klocków konstrukcyjnych Roboty Budowlane z serii Action Town. W skład serii wchodzą następujące zestawy klocków:

 • Duża wywrotka,
 • Roboty budowlane,
 • Roboty drogowe,
 • Spychacz,
 • Wózek widłowy.

 

Klocki te stanowią nie tylko fenomenalną rozrywkę już na etapie ich składania, ale pozwalają także dziecku wczuć się rolę budowlańca i tworzyć scenariusze przygód pracowników budowy. Dziecko ma tu możliwość ożywienia poszczególnych figurek i nadania im pewnych cech charakteru i przypisania ról, jakie będą one pełnić w wymyślonej przez nie historii. Seria pozwala zatem tworzyć różnorodne historie, ograniczone wyłącznie wyobraźnią i pomysłowością dziecka, łącząc przy tym zabawę z wartościami ogólnorozwojowymi.

Tagi: , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

 • Udział w Niebieskim Konkursie
 • Darmowe e-booki
 • Darmowe szkolenia online
 • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
 • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
 • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki