odmiana imienia Kunegunda: z walecznego rodu
Węgierska, skrócona forma germańskiego imienia Kunegunda. Znana jest święta o tym imieniu, patronka Polski i Litwy, żyjąca w XIII w. Kinga była córką węgierskiego króla Beli IV i zasłynęła niezwykłą pobożnością i wrażliwością na krzywdę ludzką. Po śmierci męża – Bolesława Wstydliwego – założyła najsłynniejszy w Polsce klasztor klarysek w Starym Sączu. Św. Kinga jest patronką górników wydobywających sól. Jedna z legend głosi, że poruszona nędzą mieszkańców Bochni, wskazała miejsce, gdzie znajdowały się złoża soli.
Z pewnością dzisiejsza Kinga to kobieta wszechstronnie uzdolniona. Doskonale daje sobie radę w różnych dziedzinach życia. Odpowiada jej zarówno praca biurze jak i życie artystki, które jest pełne niespodzianek i zaskakujących zwrotów. W pracy przełożeni cenią jej solidność i zaangażowanie, toteż Kinga szybko awansuje na kolejne stanowiska.
W rodzinie jest dobrą żoną, przykładną matką. Stała w uczuciach, nie romansuje z innymi mężczyznami. Osobowość silna, dynamiczna i uparta. Kinga ma jasno sprecyzowany pogląd na świat, co nie oznacza skostnienia i konserwatyzmu. Lubi wykwintne ubiory, ceni wszystko, co może przydać uroku kobiecie. Imieniu temu odpowiada wibracja liczby sześć – czyli wibracja domatorów, ustabilizowanego życia domowego, odpowiedzialności za siebie i innych. Imię to z pewnością będzie odpowiadało kobietom spod znaku Raka.
Znane:
Kinga Dunin – socjolog, publicystka, felietonistka; uważana za czołową przedstawicielkę polskiego feminizmu
Zarejestruj się lub zaloguj aby zapoznać się z danymi za ostatni rok.