Strona główna » Zakupy dla dzieci » Jak rozwijać kreatywność u dzieci? Stymulujące zabawki dla najmłodszych

Jak rozwijać kreatywność u dzieci? Stymulujące zabawki dla najmłodszych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak rozwijać kreatywność u dzieci? Stymulujące zabawki dla najmłodszych

Kreatywność to umiejętność często zaniedbywana przez klasyczny system edukacji. A szkoda, bo to właśnie dzięki niej uczymy się rozwiązywać problemy, widzieć świat w szerokiej perspektywie i odnajdywać radość mimo przejściowych trudności. Dlatego już od pierwszych miesięcy życia warto aktywnie wspierać wyobraźnię i potencjał twórczy u dziecka, podsuwając mu zabawki, które uwrażliwiają, angażują i otwierają nowe sposoby myślenia o sobie i otoczeniu.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Zanim dziecko nauczy się tworzyć własne historie, obrazki, marzenia i pomysły, będzie wnikliwie obserwować otoczenie, czerpiąc inspiracje i rozwijając własną estetyczną wrażliwość. Dlatego tak ważne jest, aby już od pierwszych tygodni życia otaczać niemowlę ciekawym, absorbującym i różnorodnym designem, stymulującym rozwój wszystkich zmysłów.

Zabawki edukacyjne Tiny Love opierają się o system 6 elementów rozwojowych wspierających doskonalenie szerokiego spektrum umiejętności fizycznych, poznawczych i emocjonalnych. Jednym z tych elementów jest właśnie rozwój kreatywności i wyobraźni umiejętnie stymulowany w poszczególnych etapach wiekowych.

Dla najmłodszych dzieci idealna pod tym względem jest podróżna mata edukacyjna z kolekcji Décor Tiny Love w atrakcyjnym rozmiarze XL. Miękka, przyjemna w dotyku i higieniczna tkanina wyznacza maluszkowi przestrzeń do zabawy, gimnastyki i błogiego odpoczynku, dostarczając pierwszych estetycznych doznań. Z myślą o niewykształconym jeszcze w pełni wzroku noworodków mata utrzymana jest w kontrastowym biało-czarnym deseniu, znacznie łatwiejszym w odbiorze.

 

mata edukacyjna z kolekcji Décor Tiny Love

 

Proste kształty przyciągają uwagę i są dla rodzica motywem do snucia opowieści, które stworzą pierwsze obrazy i historie w wyobraźni maluszka. Jednocześnie mata wyposażona została w elementy aktywizujące typu gryzak, wstążki do pociągania czy ruchome aplikacje do zabawy w „a ku-ku”. Pod wpływem takiej stymulacji dziecko uczy się wnikliwości, kojarzenia faktów, a przy wsparciu rodzica aktywnie rozwija zasób rozumianego słownictwa. Dzięki kompaktowym rozmiarom i łatwości pakowania matę można z powodzeniem wykorzystywać w domu, podróżach czy podczas odwiedzin u babci.

Pierwsza książeczka, czyli skarb malucha

Kreatywność u dzieci rozwija się poprzez kontakt z dorosłymi, którzy pomagają zrozumieć świat wokół i jednocześnie otwierają drzwi do innych, niewidzialnych światów. Wspólne czytanie książek to najlepsza pożywka dla dojrzewającej wyobraźni, zwłaszcza jeśli przebiega ono w atmosferze zaufania, czułości i zabawy.

Książeczka edukacyjna dla dziecka Moje Podróże „Zabawa na łące” od Tiny Love to doskonałe wprowadzenie do literackiej przygody przeznaczone już dla najmłodszych niemowląt. Proste obrazki skupiają uwagę i wzrok maluszka, pozwalając mu zapoznać się z podstawowymi kolorami i kształtami. Dzięki pomocy rodzica z czasem zacznie on rozumieć, że za graficznymi symbolami skrywają się zwierzęta, rośliny, elementy krajobrazu. Nauczy się myśleć abstrakcyjnie i zacznie wyobrażać sobie działania, odgłosy, zapachy, itd.

 

Książeczka edukacyjna dla dziecka Moje Podróże „Zabawa na łące”

 

Książeczka dodatkowo stymuluje rozwój zmysłów, zachęcając do dotykania różnorodnych tekstur, obracania ruchomych elementów czy przeglądania się w lusterku. Dzięki uniwersalnej klamrze można ją zamocować u wózka lub fotelika samochodowego, aby umożliwić dziecku samodzielne kartkowanie.

Zabawki, które napędzają wyobraźnię

Z czasem niemowlęta zaczynają odczuwać potrzebę aktywnej zabawy, w której same będą oddziaływać na rzeczywistość. Zabawki interaktywne Tiny Love pozwalają realizować pierwsze własne scenariusze i dawać upust własnej kreatywności. Sympatyczny Lew Leonardo przeznaczony jest już dla 3-miesięcznych maluszków i gwarantuje bezpieczną zabawę, która ewoluuje wraz z wiekiem. Najpierw jest impulsem do doskonalenia ruchów precyzyjnych i raczkowania, ale z czasem inspiruje dziecko do bardziej złożonych aktywności. Harmonijkowy korpus lwa można bowiem wyciągać i skręcać, tocząc przy tym głową, grzechocząc i szeleszcząc. W rezultacie dziecko może „reżyserować” swoje pierwsze proste historyjki i ćwiczyć wczuwanie się w inną postać.

Miłośnikom czarno-białego designu można polecić analogiczną zabawkę interaktywną z kolekcji Décor – Lwa George’a o wyrazistych, kontrastowych atrybutach fizycznych. Ponadto do wyboru jest Sarenka Florence i Słonik Samuel, a cały komplet harmonijkowych przyjaciół otwiera przed maluchem zupełnie nowe możliwości!

 

zabawka interaktywna z kolekcji Décor – Lew George

 

Interaktywny przyjaciel zaprasza na wspólną przygodę

Jednym z najważniejszych elementów kreatywnej zabawy jest odgrywanie ról – uważane przez psychologów za najlepsze przygotowanie do obowiązków, relacji społecznych i empatycznych zachowań. Mały Odkrywca Wonder Buddies to niezwykła zabawka interaktywna, która zachęca dziecko do odgrywania dziesiątek scenariuszy i rozwijania praktycznych umiejętności, zwłaszcza komunikacyjnych.

Sympatyczna maskotka w ekspresyjny sposób reaguje na aktywność malucha, wywołując prawdziwą ekscytację i salwy śmiechu. Połaskotana będzie chichotać, karmiona zacznie chrupać, a po położeniu spać wyda z siebie błogie chrapanie. Można się z nią bawić w chowanego, wesołe podskoki, a nawet prowokować ją do kichania. Wszystkie te fantastyczne umiejętności uatrakcyjniają zabawę w dom, przedszkole, szpital czy leśną krainę i dają dziecku inspirację do tworzenia własnych bajek, idealnie ze wsparciem rodziców.

 

 

Ważne, aby w ramach zabawy dać dziecku wolną rękę i pozwolić mu po swojemu reagować na bodźce z otoczenia. Mądre zabawki nie dyktują toku zabawy, ale otwierają przed maluchem tysiące możliwości, z których można czerpać codziennie na inny sposób!

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki