Niebieskie Pudełko Ciąża i poród Dookoła ciąży Kompletujemy wyprawkę Wyprawka dla noworodka – 8 przydatnych akcesoriów

Wyprawka dla noworodka – 8 przydatnych akcesoriów

Czas oczekiwania na dziecko to moment, w którym należy zająć się przygotowaniem wyprawki. Powinna uwzględniać ona nie tylko odzież czy gadżety higieniczne, ale również inne elementy. Oto lista 8 najważniejszych akcesoriów potrzebnych w codziennej opiece nad noworodkiem.

Rodzice, którzy spodziewają się pierwszego dziecko, mogą mieć trudność w ocenie przydatności niektórych akcesoriów. By uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto skorzystać ze wskazówek doświadczonych rodziców.

1) Wózek głęboko-spacerowy

Spacery z noworodkiem to konieczność, dlatego należy bezwzględnie zaopatrzyć się w wózek – najlepiej głęboko-spacerowy.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na markę czy kolorystykę, ale przede wszystkim na takie parametry jak: waga poszczególnych elementów, rodzaj kół (piankowe, gumowe, pompowane), szerokość i długość gondoli / siedziska, itp. Dobrze jest także sprawdzić wymiary pod kątem przewożenia w bagażniku – czy wózek po złożeniu zmieści się do niego bez konieczności odkręcania kół?

2) Fotelik samochodowy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewożenie noworodków musi odbywać się w specjalnie przystosowanym do tego celu foteliku.

Bardzo często foteliki sprzedawane są razem z wózkami – trzeba jednak sprawdzić, czy taki fotelik spełnia kryterium bezpieczeństwa.

3) Wanienka ze stelażem

Wanienka jest nieodzownym elementem pozwalającym na kąpiele noworodka. Dla wygodny rodziców, warto zaopatrzyć się w wanienkę ze stelażem – dzięki temu mycie maluszka będzie bardziej komfortowe.  

Nie zaleca się „sztukowania” wanienki do stelażu i odwrotnie. Tylko zestawy mogą zapewnić większe bezpieczeństwo pod kątem stabilności.

4) Elektryczny aspirator do nosa

Higiena noska ma ogromne znaczenie – sprawia, że oddychanie jest bardziej komfortowe. Z tego powodu wielu rodziców sięga po aspiratory. Odciąganie kataru tym sposobem bywa problematyczne, dlatego warto zaopatrzyć się w alternatywę – elektryczny aspirator do nosa.

Warto mieć świadomość, że na rynku dostępne są modele aspiratorów z melodyjkami, które odwracają uwagę maluszka od tego, co się dzieje w jego nosku. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe usunięcie zalegającej wydzieliny. Aspiratory elektryczne są na tyle „silne”, że są w stanie odciągnąć nawet mocno zatkany nos.

5) Pojemnik na zużyte pieluchy

Noworodek w pierwszych miesiącach życia swoje potrzeby fizjologiczne załatwia bardzo często i nieregularnie. Sprawą oczywistą jest, że w ciągu dnia gromadzi się wiele zużytych pieluch jednorazowych. Z reguły nikt nie wyrzuca ich na bieżąco, a gromadzi w ogólnym koszu na śmieci.

Kompletując wyprawkę dla noworodka, warto zaopatrzyć się w specjalny pojemnik na pieluchy – taki, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy. To także skuteczna izolacja przed bakteriami.

Warto podkreślić, że takie pojemniki z reguły obsługuje się bez konieczności używania rąk, co dodatkowo zwiększa higienę.

6) Monitor oddechu

Wiele się mówi na temat tzw. śmierci łóżeczkowej, czyli nagłego zgonu bez żadnej wyraźnej przyczyny. Nic więc dziwnego, że przeraża ona każdego rodzica.

Chociaż nie zawsze można temu zapobiec, warto podjąć działania zmniejszające ryzyko – wystarczy zaopatrzyć się w monitor oddechu. Jest to urządzenie mocowane do materaca, które monitoruje oddech dziecka i w razie występowania zaburzeń – sygnalizuje o nieprawidłowościach. Dzięki temu rodzice mogą spać spokojnie, wiedząc że w razie nieprzewidzianych sytuacji, sprzęt da znać.

7) Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia to przydatny gadżet, który zwiększa wygodę – zarówno mamie, jak i dziecku. Zwykle ma kształt rogala lub litery C, aczkolwiek coraz popularniejsze są poduszki do karmienia w kształcie kury – stanowią nie tylko praktyczny, ale i ozdobny gadżet.

8) Ekspres do przygotowywania mleka modyfikowanego

Nie wszystkie mamy mogą karmić piersią, dlatego podają mleko modyfikowane. By przyrządzać go szybciej, warto zaopatrzyć się w specjalny ekspres. To wydajne urządzenie, dzięki któremu mleko modyfikowane gotowe jest w zaledwie 30 sekund…

Warto przy tym podkreślić, że zaawansowany ekspres do mleka modyfikowanego posiada dodatkowe funkcje – może służyć jako podgrzewacz (wody lub obiadków) lub sterylizator butelek i smoczków.

Wyprawka dla noworodka to spory wydatek, na który muszą być przygotowani rodzice. Warto jednak mieć świadomość, że wszystkie akcesoria można kupić dużo taniej, korzystając z kodów rabatowych. Wystarczy pobrać je z serwisu AleRabat.com, by obniżyć ceny produktów nawet o kilkanaście procent.

Tagi: , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ja bym dodala jeszcze poduszkę do karmienia, przydała mi się bardzo przy Julce. Tu macie fajną Fikuszke z Fiki Miki, teraz moja psiapsiółka używa dla Michasia http://materacyk.pl

Forum

Forum

Imiona