Strona główna » Zabawki dla dzieci – najlepsze pomysły na prezenty

Artykuł sponsorowany

Zabawki dla dzieci – najlepsze pomysły na prezenty

Dzieci kochają bawić się nowymi zabawkami. Ciągle jest im mało wrażeń i nowych przygód. Ich uśmiech wart jest o wiele więcej niż pieniądze wydane na nowe upominki. Zastanawiasz się co kupić w prezencie dziecku? Nie masz pomysłu na upominek, który podbije serce malucha? Sprawdź, które zabawki zawsze będą sprawdzonym prezentem i ucieszą każde dziecko.

1. Czym kierować się przy zakupie nowej zabawki?

2. Klocki Lego- sprawdzony prezent dla każdego dziecka

3. Lalka Barbie- idolka dzieci od pokoleń

Czym kierować się przy zakupie nowej zabawki?

Pierwszym kryterium jest oczywiście wiek dziecka. Maluchom kupuje się zazwyczaj zabawki zbudowane w dużych elementów. Ryzyko zadławienia, czy zrobienia sobie krzywdy przez dziecko jest wtedy o wiele mniejsze. Większość producentów na opakowaniach podaje jaki wiek jest dostosowany do konkretnych zabawek. Drugą ważną kwestią jest przeznaczenie zabawki. Jeżeli będzie ona zbyt skomplikowana do użycia, dziecko może szybko zniechęcić się do jej używania. Warto inwestować w zabawki edukacyjne, jednak zawsze trzeba pamiętać, by nie przeciążać nimi dziecka. Jak sama nazwa wskazuje, zabawki służą do zabawy, nie zawsze muszą uczyć dziecko nowych rzeczy. Dobrym pomysłem są zabawki, które wydają dźwięki. Choć dla rodziców może być to nieco uciążliwe, dla dzieci nie ma nic lepszego, niż głośne melodyjki, czy piśnięcia. Skoro już o rodzicach mowa, zawsze warto zapytać również ich o zdanie w kwestii prezentu. To oni najlepiej wiedzą, czego dziecku brakuje. Nie ma nic gorszego, niż kupienie zabawki, którą dziecko dostało już wcześniej od kogoś.

Klocki Lego- sprawdzony prezent dla każdego dziecka

Klocki są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Ich ogromną zaletą jest możliwość tworzenia przez dzieci nieskończonej ilości historii. W tym przypadku limitem jest tylko i wyłącznie ich wyobraźnia. Pierwszym krokiem jest zawsze złożenie klocków i zbudowanie przestrzeni do zabawy. Czynności te wspomagają u dziecka rozwój myślenia, poprzez dopasowywanie do siebie odpowiednich elementów. Z czasem dzieci będą zapamiętywały układy, co pozwoli im na wzmocnienie pamięci. Klocki Lego Friends mogą być doskonałym prezentem dla dziecka. W serii tej znaleźć można mnóstwo rodzajów klocków. Są te związane ze zwierzakami, z zawodami, czy klasyczne z domem rodzinnym. Taka zabawa z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku, które w swojej głowie będzie mogło tworzyć nieskończenie wiele historii. 

Lalka Barbie- idolka dzieci od pokoleń

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie kojarzy kultowej lalki Barbie. Wychowało się na niej wiele pokoleń. Dziecko ma możliwość nadania jej imienia, czesania, zmieniania strojów a w końcu traktowania jej prawie jak przyjaciółki. To świetny sposób na nauczenie dziecka odpowiedzialności za drugą osobę. Kupując dziecku taki prezent, ułatwiamy sobie nieco wybór kolejnych upominków. Każdy maluch ucieszy się z kolejnych strojów, domu dla lalek, auta, czy zwierzaków. Lalka Barbie występuje pod różnymi postaciami. Może być koszykarką, mamą, syrenką, no i oczywiście księżniczką! Takie zabawy bardzo pozytywnie wpływają na wyobraźnie dziecka.

Na rynku znaleźć można wiele nowoczesnych zabawek. Kupując dziecku prezent, najważniejsze jest jednak, by dopasować go do wieku obdarowywanego. Klocki Lego, czy lalka Barbie zawsze będą dobrym wyborem. Są to zabawki, które rozwijają wyobraźnie dziecka i sprawiają, że zabawa za każdym razem może potoczyć się inaczej. To świetne rozwiązanie, by pokazać dziecku, że na świecie istnieją osoby wykonujące najróżniejsze zawody. Jeżeli szukasz sprawdzonego prezentu dla dziecka, postaw właśnie na te opcje.

Instagram

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki