Niebieskie Pudełko Ciąża i poród Poród Co muszę wiedzieć o porodzie? Czy matki, które urodziły pierwsze dziecko drogą cięcia cesarskiego, będą mogły w przyszłości rodzić siłami natury?

Czy matki, które urodziły pierwsze dziecko drogą cięcia cesarskiego, będą mogły w przyszłości rodzić siłami natury?

Sposób rozwiązania następnych ciąż po cięciu cesarskim zależy od przyczyny, dla której wykonano cięcie. Jeżeli powodem były nieprawidłowe stosunki anatomiczne miednicy matki lub jej trwała choroba, to zapewne poród naturalny będzie stanowił zbyt duże obciążenie dla matki i nie będzie możliwy. Jeżeli jednak cięcie wykonano z powodów płodowych, takich jak np.: ułożenie poprzeczne lub zagrożenie dla jego życia i zdrowia i konieczność szybkiego ukończenia porodu – następne porody mogą być prowadzone siłami natury.
Obecnie cięcia wykonywane są metodą poprzeczną w dolnym odcinku macicy. Jest to metoda powszechnie stosowana, bezpieczna zarówno dla dziecka jak i matki. Towarzyszy jej również poprzeczne, półkoliste nacięcie powłok w podbrzusznym fałdzie skórnym. Ta metoda praktycznie nie limituje liczby następnych ciąż oraz nie wymaga karencji 2-3 lat przed następną ciążą. Pamiętać jednak powinnaś, że fizjologią jest poród siłami natury, po którym łatwiej dojdziesz do siebie, niż po porodzie operacyjnym, jakim jest cięcie cesarskie.

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Imiona