Niebieskie Pudełko Lifestyle Lifestyle Zdrowie i uroda Kosmetyczne „awarie” – jak im zaradzić?

Kosmetyczne „awarie” – jak im zaradzić?

Czasem przytrafia nam się mała katastrofa. Albo sprowadza ją na nas niewykwalifikowana kosmetyczka, do której trafimy przypadkiem, a czasem same robimy sobie krzywdę. Ale spokojnie, wiele takich wpadek można naprawić. Zachowajmy więc spokój i sprawdźmy, jak zaradzić problemowi.

Koniec podkładu

Trochę same jesteśmy sobie winne, a trochę utrudniają nam życie producenci kosmetyków. Czasem ciężko dojrzeć, ile kosmetyku zostało w opakowaniu. Jeśli to słoiczek, wydłubmy tyle produktu ile się da i rozprowadźmy go równomiernie. Lepsza cieńsza warstwa niż plamy. Jeśli kosmetyku jest naprawę mało, można zwiększyć nieco jego objętość, mieszając podkład z kremem. Nie będzie tak kryjący, ale będzie go więcej. W przypadku tubki jest łatwiej – nożyczkami przecinamy opakowanie i zawsze się okazuje, że coś tam jeszcze jest.

Zbyt cienkie brwi

W sytuacji, gdy nasze brwi wyregulowane są nierówno lub zbyt mocno, pomoc jest bardzo prosta i nazywa się kredka do brwi. Krótkimi kreseczkami dokładnie rysujemy linię naszych łuków, nie poszerzając ich zbytnio, bo efekt będzie sztuczny. Następnie brwi przeczesujemy. Każda dobra kredka do brwi, np. marki Maybelline, ma po przeciwnej stronie ołówka szczoteczkę lub grzebyk.

Jeśli użycie kredki jest dla nas za trudne lub efekt jest zbyt sztuczny, w podobny sposób można użyć cieni do powiek, ale matowych. Aplikujemy je pędzelkiem, dzięki czemu również uzyskamy wrażenie zagęszczenia i nieznacznego pogrubienia brwi. A na przyszłość lepiej uważać z depilacją.

Zbyt ostry makijaż

Zdarza się, że makijaż wykonany przy niewłaściwym sztucznym oświetleniu, w dziennym świetne wygląda zbyt mocno. Szybki rzut oka w lustro tuż przed wyjściem i okazuje się, że przesadziłyśmy. Ale i tu można nieco skorygować efekt.

Usta są łatwe do naprawy, wystarczy je wytrzeć chusteczką. Gorzej jeśli przesadzimy z różem (inną ma intensywność w świetle zwykłej lampki) lub cieniem do powiek. Róż można także nieco zetrzeć chusteczką, a następnie przypudrować. Z kolei oczy uratujemy, również je pudrując, co stłumi zbyt intensywny kolor, albo nakładając warstwę jasnego cienia do powiek. Przy tym uważajmy tylko na rzęsy.

Tagi: ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ciekawe pomysły na małe katastrofy kosmetyczne :)

Właśnie tak tuszuję defekt moich brwi nie że są za cienkie ale sa blade taki ich urok dlatego często pomagam sobie kredką czy tuszem, ale resztę rad zapamiętam bo nigdy nic nie wiadomo ;)

Czasem chociaż rzadko zdarza się że mój makijaż nie wygląda dobrze w świetle dziennym bo jest właśnie za mocny, do tej pory po prostu ścierałam go lekko teraz widzę że można wszystko lekko przypudrować dobra i mądra rada dla mnie.

Jak z tego wynika na wszystko jest sposób. Szybka korekta makijażu pozwala zaoszczędzić czas, którego żadna z nas nie ma za wiele.

Koniec podkładu dopada i mnie czasem, wtedy wyciskam ile zostało i dokładnie mieszam z kremem, warstwa jest cienka ale najważniejsze że jest.

Ciekawe pomysły na wpadki kosmetyczne, dobrze takie rzeczy wiedzieć.

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki