Skuteczne sposoby na chrapanie

O tym, iż wiele osób chrapie, wiemy wszyscy. Nie wszyscy jednak wiemy jak wiele. Ale wystarczy zajrzeć do odpowiednich danych, aby się przekonać, że jest to problem poważny, gdyż dotyka około 80% mężczyzn i 40% kobiet. Uśredniając mamy więc do czynienia ze zjawiskiem, z którym boryka się ponad połowa światowej populacji. Problem ludzi chrapiących jest często niesłusznie lekceważony. Tymczasem chrapanie jest dolegliwością, która może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje.

Sprawą dokuczliwą, choć nie najważniejszą jest hałas, jaki wywołuje osoba chrapiąca, a trzeba wiedzieć, iż może być to hałas bardzo znaczny i w skrajnych przypadkach dochodzi do 90 decybeli (dla porównania – hałas wywołany przez przeciętną piłę tarczową oscyluje wokół 100 decybeli). Jest więc zrozumiałe, że osoby, które śpią w jednym pomieszczeniu z kimś chrapiącym mają również przerywany lub zaburzony sen. Skutkiem jest niewyspanie i przemęczenie. Ale te niewątpliwe niedogodności nie są jeszcze najważniejsze. Chroniczne chrapanie może poważnie odbić się na zdrowiu samego chrapiącego, ponieważ często towarzyszy mu zatrzymanie oddechu. Ponieważ mamy do czynienia z osobą śpiącą, a więc w danym momencie pozbawioną kontroli nad swoim organizmem, to zbyt długie zatrzymanie oddechu może być niebezpieczne.

Mniej lub bardziej skutecznych sposobów na chrapanie jest bardzo wiele. Jedni zalecają spanie na boku, inni zaś utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu sypialnym, a jeszcze inni doradzają stosowanie różnych preparatów. Z pomocą chrapiącym przyszła również nowoczesna technologia. Na rynku można nabyć poduszki Sissel Silencium, które mają pomóc w skutecznym wyeliminowaniu tego doskwierającego wielu ludziom problemu. Zasady działania tego typu poduszki wszyscy zainteresowani znajdą w Internecie lub u dystrybutora produktu. Jednak bez względu jaką metodę zastosujemy, to ważny jest jej skutek. Jeżeli uda się zatrzymać lub przynajmniej ograniczyć tę uciążliwą doleglwość, to bardzo dobrze. W przeciwnym razie warto zasięgnąć porady lekarza.

Tagi: ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Udział w Niebieskim Konkursie
  • Darmowe e-booki
  • Darmowe szkolenia online
  • Newsletter z poradami na 34 tygodnie ciąży i 12 miesięcy życia dziecka
  • Oferty i zniżki dopasowane do Ciebie
  • Wymiana doświadczeń na Forum
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forum

Forum

Pakiety

Pakiety

Placówki