Strona główna » W jaki sposób zabawki mogą wspierać rozwój dziecka?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jaki sposób zabawki mogą wspierać rozwój dziecka?

Pierwsze lata życia malucha to okres dynamicznych zmian, w ramach których dojrzewa nie tylko ciało, ale także umysł i sfera emocjonalna. Dowiedz się, jak zabawki edukacyjno-rozwojowe pomogą Twojej pociesze optymalnie wykorzystać ten wyjątkowy czas.

Już od pierwszego dnia noworodek niczym gąbka pochłania bodźce zewnętrzne, próbując krok po kroku zestawić sobie z nich obraz świata. Kładąc maluszka na macie edukacyjnej, gwarantujesz mu doskonałą motywację do zaostrzania wzroku, prób chwytania zabawek czy otaczania główki. Mata Tiny Love Skarby Oceanu wykorzystuje fascynującą krainę oceanicznych głębin do stworzenia dziecku oazy spokoju, bezpieczeństwa, ale i intensywnego rozwoju. Muzycznej karuzeli z fascynującymi światełkami towarzyszą sympatyczne zawieszki, grzechotki, a nawet gryzak i lusterko, zaś niemowlę z każdym miesiącem odkrywa nowe sposoby ich wykorzystania.

 

 

Zabawki edukacyjno-rozwojowe dla najmłodszych

Wspomniana wyżej marka Tiny Love oferuje również niezależną, podróżną karuzelę Skarby Oceanu, którą łatwo zamontujesz na większości wózków, fotelików samochodowych, kojców i łóżeczek. Obracające się w rytm pięciu różnych melodii podwodne zwierzaki stymulują wzrok niemowlęcia, a jednocześnie pozwalają mu w spokoju usnąć, niezależnie od miejsca pobytu. Starsze bobasy mogą już aktywnie rozpoznawać i wskazywać swoich morskich przyjaciół.

 

 

Podobną motywacyjną funkcję spełnia Łuk z zabawkami Magiczna Kraina od Tiny Love. Ten ruchomy pałąk również może być wykorzystywany na wózku, leżaczku czy foteliku samochodowym, ale umożliwia już chwytanie poszczególnych zawieszek. Tym samym rozwija się motoryka duża i mała, a dodatkowo niemowlę wyostrza swoje zmysły dzięki kolorom, dźwiękom i fascynującym teksturom. Całość utrzymana jest w przyjemnie neutralnej tonacji, zaś największą atrakcją jest wiatraczek, którego maluch uczy się uruchamiać, za pomocą pociągnięcia za sznureczek!

Stymulujące lampki dla dziecka

Nawet wyposażenie pokoiku dziecięcego może odgrywać ważną rolę w kształtowaniu rozwoju malucha. Lampka Cloud b®Twilight Turtle™  ma postać rozkosznego żółwia, którego skorupa skrywa w sobie reflektor wyświetlający na suficie prawdziwe konstelacje gwiazd. Stłumione światło ułatwia zasypianie bez lęku, ale jeszcze przed snem można codziennie pogaworzyć o kosmosie i gwiazdozbiorach.

 

 

Od pierwszego dnia życia wieczorne ciemności skutecznie rozproszy także Króliczek Big Bunny Alilo. Sympatyczny uszak pełni funkcję zmieniającej kolory lampki nocnej, ale przede wszystkim jest odtwarzaczem, głośnikiem i dyktafonem! Z jego pomocą możesz odgrywać maluszkowi ulubione piosenki i bajki, w języku polskim, ale również w języku angielskim, z którym warto się osłuchać za młodu. Inteligentny Króliczek rozwija wzrok, słuch i umiejętności językowe malucha, a ponadto inspiruje, by samodzielnie nauczyć się obsługiwać swoje pierwsze „radio”.

 

 

Maskotki inne niż wszystkie

Każdy maluch prędzej czy później na poważnie zaprzyjaźni się z jakąś lalką, czy maskotką. To bardzo ważny etap formowania więzi, ale także rozwoju empatii, odpowiedzialności i zdolności komunikacyjnych. Przytulanka/lalka do ubierania marki K’s Kids pomaga trenować motorykę małą poprzez trening wiązania sznurówek, obsługi rzepów i zamka błyskawicznego czy zapinania guzików. Jednocześnie pociecha poznaje części ciała i uczy się rozpoznawać różnice między chłopcami i dziewczynkami. Lew Leonardo z rodziny Małych Odkrywców od Tiny Love to z kolei interaktywna zabawka oferująca cały wachlarz ciekawych zajęć – potrafi bawić się w chowanego, śmiać się przy łaskotkach czy chrupać marchewkę. Dziecko musi więc nauczyć się jak dbać o potrzeby swego pupila, a jednocześnie zaczyna rozumieć istotę przyczyny i skutku. Dzięki dodatkowym kartom rozwojowym rodzic zyskuje też inspiracje do wesołych i mądrych zabaw ze swoją pociechą.

 

 

Poznaję, uczę się, zdobywam!

Około 10 miesiąca życia niemowlę zaczyna rozwijać się niezwykle dynamicznie, tak pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. Składany rowerek trójkołowy Doona LIKI S3 5w1 to alternatywa dla wózka spacerowego, która krok po kroku uczy malucha pedałowania i zarządzania kierunkiem jazdy. Łatwość składania i kompaktowe wymiary sprawiają, że cyklistyczną edukację można kontynuować nawet w podróżach!

 

 

Jeśli maluszek nie lubi jednak długiego przebywania w aucie, jazdę umili mu Zabawka dla Małego Kierowcy od K’s Kids. Ta fantastyczna mata posiada kierownicę, deskę rozdzielczą, klakson, kierunkowskaz, a nawet lusterka i jest pierwszym symulatorem dla przyszłego kierowcy! Maluch najpierw rozwija zmysły, dotykając i badając poszczególne funkcje, a następnie angażuje się w naśladowanie mamy czy taty.

 

 

Na spokojniejsze chwile w domu niezawodny jest natomiast Sorter dla dzieci – Domek psa Patryka marki K’s Kids. Bajecznie kolorowy i przyjemnie miękki, uczy rozpoznawać barwy, kształty i rozmiary, a dodatkowo trenuje małą motorykę. Zabawi już rocznego maluszka, zaś dwulatkowi i trzylatkowi dostarczy ciekawych wyzwań intelektualnych i koordynacyjnych.

Mądre zabawki dla starszego dziecka

Trzyletnie dzieci na pewno z wielkim entuzjazmem powitają pacynki Spójrz na Mnie od Training2s. Te genialnie proste zabawki uczą o emocjach, ich wyrażaniu i rozpoznawaniu – zdolności absolutnie kluczowych dla życia w społeczeństwie. Maluch otrzymuje do dyspozycji 13 różnych rysów twarzy, które może dowolnie przypinać pacynkom, tworząc własne scenki, historie, a nawet przedstawienia. Dla wielu dzieci jest to nieoceniona pomoc w przełamywaniu barier!

Czterolatkowi możesz już natomiast sprawić Stworka z niesamowitym wnętrzem od marki Miniland. To maskotka inna niż wszystkie, bo choć bawi i świetnie nadaje się do przytulania, to przede wszystkim uczy podstaw ludzkiej anatomii! Ukryte we wnętrzu buzi organy należy wyciągnąć i umieścić we właściwych miejscach jamy brzusznej. Zabawa jest nie tylko pouczająca, ale i bardzo wesoła, bowiem we wnętrzu stworka kryje się także dowcipna niespodzianka.

 

 

To normalne, że dzieci kochają i pożądają wciąż nowe klocki, maskotki czy gadżety. Zabawki edukacyjno-rozwojowe mają jednak tę olbrzymią zaletę, że łączą fantastyczną rozrywkę z nienachalnym, acz konsekwentnym stymulowaniem zmysłów i zdolności, które uczy, ale przede wszystkim wspomaga rozwój twojej pociechy!

 

 

Instagram
Tagi:

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Pakiety

Pakiety

Placówki