od imienia boga Marsa
Kolejne imię pochodzenia łacińskiego, które było poświęcone bogu wojny – Marsowi. W starożytnym Rzymie pełniło funkcję nazwiska rodowego – Marcus, skąd zostało przejęte jako imię przez Greków i Żydów. Imię to nosi jeden z autorów Ewangelii.
Dzisiejszy Marek jest niewątpliwie mężczyzną obdarzonym wielką indywidualnością. Nie ujawnia swoich emocji, stonowany w uczuciach.
Energiczny i konsekwentny w działaniu, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W życiu zawodowym wymagający zarówno w stosunku do siebie, jak i do swoich pracowników. Posiada predyspozycje, aby kierować dużymi grupami ludźmi. Jest spokojny, pracowity, metodycznie robi to, co do niego należy. Ceni swoją niezależność, podziwia również ludzi, którzy mają własne zdanie, nawet jeśli głoszą poglądy kontrowersyjne.
Obdarzony jest dużą wyobraźnią, a więc pociąga go to wszystko, co związane jest ze sztuką. Jeśli nie robi kariery w zawodach menedżerskich z pewnością znajdzie miejsce na niwie literackiej. Raczej stały w uczuciach, chociaż lubi flirtować z kobietami. Lubi przebywać na łonie przyrody, długie spacery po parku lub lesie, najlepiej w towarzystwie oddanych mu przyjaciół lub rodziny. Ma skłonności do szukania wygód, otaczania się luksusowymi przedmiotami, życia ponad stan. Niekiedy u Marka do głosu dochodzi przekonanie o własnej nieomylności, ale jako, że jest mężczyzną inteligentnym szybko zdaje sobie sprawę z tego, że z megalomanią mu nie do twarzy. Imieniu temu odpowiada wibracja liczby pięć, a więc liczba charakteryzująca się temperamentem, pewnym niepokojem, parciem wciąż naprzód. Imię to pasuje do Barana, Lwa, Strzelca oraz Byka.
Znani: Marek Kamiński – w 1995 roku jako pierwszy człowiek w historii dotarł pieszo w ciągu jednego roku na oba bieguny; Marek Kotański – założyciel Monaru, sieci placówek które jako pierwsze w Polsce zajęły się w sposób efektywny terapią narkomanów, wielki społecznik; Marek Konrad – aktor; Marek Hłasko – prozaik, scenarzysta
Zarejestruj się lub zaloguj aby zapoznać się z danymi za ostatni rok.