Pochodzenie i znaczenie imienia Teresa

Teresa

Imię dla dziewczynki
Pochodzenie:
greckie

Znaczenie:

z wyspy Thera


Liczba związana z imieniem:
2

Znak zodiaku związany z imieniem:
Skorpion

Planeta związana z imieniem:
Pluton

Imieniny:
6 lipca, 26 sierpnia, 1 października, 3 października, 15 października


Imię pochodzenia greckiego. Dawniej oznaczało kobietę, która pochodzi z wyspy Thera. Obecnie wyspa ta nosi nazwę Santorini. Od przedrostka „ter” powstało greckie słowo „therion”, które oznacza „zwierzę”. Znaną kobietą o tym imieniu jest Matka Teresa z Kalkuty. W roku 1948 założyła Zakon Misjonarek Miłosierdzia działający na rzecz biedoty indyjskiej, organizujący pomoc umierającym, opiekujący się bezdomnymi dziećmi. Pod jej kierownictwem wybudowano kolonię dla trędowatych i liczne ośrodki opieki nad starcami, kalekami oraz umierającymi. W roku 1979 otrzymała pokojową nagrodę Nobla.

Dzisiejsza Teresa to kobieta o wielkiej sile wewnętrznej, dobra, szlachetna, uczciwa. Drzemie w niej wielka energia, dlatego, iż imieniu temu odpowiada numerologiczna dwójka, czyli połączone dwie jedynki – liczba ludzi dynamicznych i silnych. Teresa należy do kobiet niezwykle pracowitych i wytrwałych w swych postanowieniach. Szybko podejmuje decyzje, nie wahając się nawet wówczas, gdy są one niepopularne, lub też w rozwiązanie trzeba włożyć wiele wysiłku. Wciąż szuka, pracuje nad sobą, dokształca się, gdyż wie, że stać ją na więcej. I nawet wówczas, gdy osiągnie sukces, rzadko kiedy jest zadowolona z własnych osiągnięć.

Posiada osobowość, która wymyka się z wszelkich schematów i uogólnień. Nie lubi stagnacji, zastoju, w jej życiu zawsze musi się coś dziać, inaczej czuje, że coś jej umyka, coś, czego nigdy już nie znajdzie. Należy do nielicznego grona osób, które gotowe są wyjechać gdzieś daleko i zacząć wszystko od przysłowiowego zera. Pociąga ją życie na walizkach w ciągłym pośpiechu, obracanie się wśród tłumu ludzi, bycie gwiazdą, robienie kariery.

Cieplutkie pielesze domowego ogniska nie są dla niej stworzone. Lubi być adorowana przez mężczyzn i kocha swoje dzieci, ale nie da się zamknąć w roli kucharki, kobiety, która przynosi kapcie dla swego mężczyzny. We wszystko co robi wkłada serce i pasję, nawet w gotowanie. Lubi przyrządzać potrawy, bawić się w kuchni, gdyż tam dosłownie czuje, że wszystko zależy wyłącznie od niej. Imieniu temu przede wszystkim odpowiadają takie znaki zodiaku jak: Skorpion, Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.

Znane:  Teresa Budzisz-Krzyżanowska – aktorka; Teresa Tyszkiewicz – malarka; Teresa Żylis-Gara – śpiewaczka operowa

Popularność: Cała Polska

Popularność: W Twojej okolicy

Zaloguj się aby sprawdzić popularność imienia w Twojej okolicy.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Polecamy

Twoje korzyści z rejestracji

 • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
 • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
 • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
 • Udział w społeczności Mam na forum
 • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
 • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
 • Bezpłatny voucher zniżkowy od Philips Avent
 • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
 • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
 • Konkursy z nagrodami
 • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Oryginalne imiona dla dziewczynki

Pakiety

Pakiety

Placówki